Przeglądkoniński.pl – “Bliżej Pszczół”

Uczennica z Żychlina bliżej pszczół. Zdobyła drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie

2019-04-02 14:12:45
Uczennica z Żychlina bliżej pszczół. Zdobyła drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie

Julia Krzosek, uczennica klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie, zajęła II miejsce, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, w III Ogólnopolskim Konkursie „Bliżej Pszczół”, którego organizatorem był Katolicki Uniwersytet Lubelski w Lublinie.

Celem trzeciego już Ogólnopolskiego Konkursu „Bliżej pszczół” była popularyzacja wśród uczniów roli pszczoły miodnej w środowisku naturalnym oraz wiedzy odnośnie możliwości funkcjonowania tych owadów w industrialnej rzeczywistości. Ponadto zachęcenie młodych ludzi do obserwowania życia pszczół i ich zwyczajów, zaczerpnięcia wiedzy na temat roślin miododajnych i pszczelarstwa oraz uświadomienia młodzieży znaczenia produktów pszczelich dla zdrowia człowieka.

Podczas dwudniowego konkursu, który odbywał się w Lublinie na KUL, Julia zmagała się z bardzo trudnymi pytaniami teoretycznymi z zakresu budowy, życia i znaczenia pszczół w środowisku naturalnym, a także z zadaniami praktycznymi.

Nagrodą dla uczennicy z Żychlina za zdobycie II miejsca jest indeks na kierunek Architektura Krajobrazu KUL, nagroda rzeczowa oraz spotkanie w Pałacu Prezydenckim w Warszawie z pierwszą damą Agatą Kornhauser – Dudą.

Konkurs objęty został honorowym patronatem: ministra rolnictwa i rozwoju wsi, ministra środowiska, ministra edukacji narodowej, wojewody lubelskiego, marszałka województwa lubelskiego, lubelskiego kuratora oświaty, prezydenta miasta Lublina, dyrekcji generalnej Lasów Państwowych oraz starosty lubelskiego.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Olga Boksa