MIODOBRANIE W PIOTROWICACH ŚWIDNICKICH

Miodobranie w Piotrowicach Świdnickich wypadło na wysokim poziomie. Całe wydarzenie zorganizowane przez gospodarzy skupiło się na pokazaniu gościom prawdziwego miodobrania. Był pokaz przeprowadzanego przeglądu w ulach zasiedlonych pszczołami. Były przemówienia prawdziwych pasieczników i pokazy . A co najważniejsze goście mogli zakupić produkty pszczele takie jak miód odmianowy, świece woskowe odlewane w różnych wzorach, pyłek pszczeli a nawet lemoniadę miodową autorstwa Pani Ewy Samek. Gospodarze wspominając mówią: Zależało nam bardzo na połączeniu  imprezy handlowej z edukacyjną. Dzięki wykładom pani Ewy Migockiej z Miodowej Spiżarni jak i wykładom dla dorosłych odbiorców oraz zabawom dla dzieci w wykonaniu Pana Henryka Kłaka z pasieki edukacyjnej EkoSmerka mamy nadzieję , że turyści opuścili nasz Fplwark bogatsi nie tylko o miód ale i o wiedzę . Goście zainteresowani byli również naszym ogrodem ziołowym wpisującym się również w tematykę pszczelarską bo i odwiedzanym przez nasze pszczoły.  Mówi Pani Aneta Zabrzewska, która zaprasza na kolejne imprezy w Folwarku w Piotrowicach Świdnickich. 

Podczas miodobrania Pani Ewa Migocka  przedstawiła plansze edukacyjne, Pan Henryk Kłak zabawiał dzieci zajęciami pasiecznymi takimi jak zwijanie świec woskowych z węzy pszczelej czy zbijanie ramek. Na scenie zatańczył i zaśpiewał zespół Żarowianie a w śród zacnych gości była Pani Bogumiła Weber z Synem , który jest prawnukiem słynnego i zasłużonego pszczelarza Leonarda Webera redaktora  Bartnika Postępowego wydawanego we Lwowie od 1865 r.

Dla “Wiadomości Pszczelarskich” red. Adam Prusaczyk.

Nasza mała paieka w Folwarku i podglądnie życia pszczół dla odważnych Występ zespołu Żarowianie. 20180729_135543_film3 20180729_145526_film3 Pan Henryk Kłak i zajęcia dla dzieci, nauka zwijania świeczek z węzy pszczelej. Stoisko Państwa Ewy i Roberta Samek wiceprezesa Powiatowego Zrzeszenia Pszczelarzy w Świdnicy.