07-04-2018 Zapraszam na KURS PSZCZELARSKI

 Panowie Piotr Robert Nowotnik, Cezary Kruk i Bogdan Dziubak zapraszają na wykłady.

Wybrane zjazdy kursu przeznaczone są zarówno dla osób początkujących i średnio-zaawansowanych w pszczelarstwie, inne z kolei bardziej dla osób średnio-zaawansowanych i zaawansowanych. Wszystko zależy od programu, niektóre zjazdy są bardziej podstawowe, a inne bardziej zaawansowane

Kurs dostarcza wiedzy, popartej wieloletnim doświadczeniem prowadzących. Niektóre zjazdy są czysto szkoleniowe – teoretyczne, inne z kolei obfitują także w zajęcia praktyczne w pasiece.

Kurs w zamierzeniu ma się składać z kilku weekendowych spotkań w ciągu roku, tak by umożliwić w nim udział osobom z całej Polski. Kurs być może będzie powtarzany w kolejnych latach. Tematyka poszczególnych spotkań będzie nawiązywać do tego jakie zabiegi należy w danym okresie i w kolejnych miesiącach, przeprowadzać w pasiekach.

   Zdjęcie z czerwcowego zjazdu z jednej z poprzednich edycji kursu. Przegląd uli w pasiece

W 2018 roku przewidujemy:

1) 13-15 kwietnia pierwsze spotkanie cyklu, wprowadzające, teoretyczne dla osób początkujących i średnio-zaawansowanych

Zjazd skoncentrowany jest na tym by osoby początkujące, wprowadzić należycie do pszczelarstwa, tak by zdobyły wszelkie podstawowe i niezbędne informacje na starcie, a dzięki temu uniknęły niepotrzebnych błędów. Dla osób średnio-zaawansowanych kurs ma być upewnieniem, że mają solidną wiedzę, mogą podzielić się swoimi doświadczeniami i zweryfikować je z innymi, dopytać o to czego chcieliby się dowiedzieć.

2) Połowa maja drugie spotkanie cyklu, skupione na praktyce, ale także okraszone dalszą teorią, dla osób początkujących i średnio- zaawansowanych.

Główną tematyką będą zabiegi w pasiece, jakie przeprowadza się w maju i czerwcu.

3) Połowa maja zjazd dla osób średnio-zaawansowanych i zaawansowanych, teoretyczny.

Tematyka zostanie jeszcze potwierdzona.

4) Połowa czerwca trzecie spotkanie cyklu dla osób początkujących i średnio-zaawansowanych. Znowu będzie to praktyka w pasiece połączona z teorią. Liczymy na to, że osoby, które zdecydują się na rozpoczęcie przygody z pszczelarstwem, będą już w dużej części miały swoje pszczoły w tym terminie.

Główną tematyką będą zabiegi w pasiece, jakie przeprowadza się w lipcu i sierpniu.

5) Sierpień, czwarte, ostatnie spotkanie cyklu dla osób początkujących i średnio-zaawansowanych w temacie jesiennych zabiegów, przygotowania do zimowli.

6) Jesienią być może odbędzie się jeszcze jeden zjazd dla osób średnio-zaawansowanych i zaawansowanych.

Zapisy na kolejne zjazdy odbywa się za każdym razem osobno. Można dołączyć do kursu w trakcie sezonu i uczestniczyć w wybranych zjazdach.